Tërmet, cunam dhe uragan: Vjen "Dita e Gjykimit" në Meksikë
Wshtë në kufijtë e së pabesueshmes por gjatë këtyre 24 orëve Meksika do të përballet me tre fenomene të frikshme natyrore: Tërmet, pasi tij një alarm për cunam dhe disa orë më vonë pritet të goditet nga një uragan, shkruan Albeu.com.

Tërmeti që ra disa orë më parë me magnitudë 8.1 ballë ka shkaktuar 5 të vdekur deri më tani, ndërsa është dhënë alarmi për një cunam deri në 3 metra që pritet të godasë bregun.

Nga ana tjetër, uragani "Katia" po i afrohet brigjeve Meksikane në krahun e Oqeanit Atlantik. /albeu.com/
Shtuar më 08/09/2017, ora 10:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori