Tërmet në Greqi, ku ishte epiqendra (FOTO LAJM)

Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter ka tronditur Greqinë mëngjesin e sotëm sipas Institutit të Gjeodinamikës.

Tërmeti kishte epiqendër zonën e Kalavrytas dhe thellësi rreth 24 kilometra, ndërsa nga të dhënat paraprake mësohet se nuk ka dëme materiale. /albeu

Shtuar më 22/08/2020, ora 09:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori