Tërmet me magnitudë 7.1 ballë në Indonezi
Një tërmet me magnitudë 7.1 është rregjistruar në zonën indoneziane të Guinesë së Re. Sipas informacionit të publikuar nga Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara (USGS) hipoqendra e tërmetit ishte në 75.1 kilometër thellësi dhe epiqendra 237 kilometra në lindjeEnarotali, në një provincë pak të banuar e ku pjesa më e madhe e shtëpive është ndërtuar me dru.


Megjithë fuqinë e tërmetit nuk është lëshur alarmi për cunami. /albeu.com/
Shtuar më 06/04/2013, ora 12:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori