Tërmet i fuqishëm në SHBA, sa ishte magnituda
Një tërmet i fuqishëm ka goditur SHBA-të ditën e sotme.

Tërmeti mësohet se ka qenë me magnitutë 6.4 të shkallës Rihter dhe ka rënë në shkretëtirën e Nevadës sot në mëngjes.

Informacioni bëhet me dije nga United States Geological Survey.

Tërmeti, ra rreth orës 04:05 dhe u përqendrua rreth 120 milje në juglindje të Liqenit Tahoe, thanë USGS.

Tërmeti u pasua nga goditje të shumta pas duke përfshirë dy të tjera po ashtu të forta me magnitutë 5.4 ballë të shkallës Rihter, sipas USGS.

Tërmeti është ndjerë edhe në Carolinën e Veriut.

Shtuar më 15/05/2020, ora 15:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori