Tërmet i fuqishëm godet sërish Greqinë
Lëkundet përsëri Greqia. Një tërmet i shkallës 4.5 Rihter ndodhi pas 01:30 në zonën detare 60 kilometra në jug-perëndim të Zakynthos.

Sipas Institutit Gjeodinamik, thellësia fokale përcaktohet në dy kilometra dhe koha e saktë e regjistrimit ishte 13:36. Qendra Sizmologjike Euro-Mesdhetare vlerëson madhësinë e tërmetit në 4.5 Rihter. Siç është raportuar nuk ka raportuar lëndime.

Shtuar më 30/07/2019, ora 14:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori