Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Termet i fuqishem godet Japonine
Albeu.com
Një tërmet shumë i fuqishëm ka goditur sot pjesën jugore të Japonisë dhe kjo ka shkaktuar edhe larmin për cunamin e mundshëm, njoftoi sonte BBC. Tërmeti me fuqi 7.3 ballë të Rihterit ka goditur ishullin japonez Okinava.
Si njoftoi Reuters, kjo dridhje është mjaft e fuqishme për të shkaktuar së paku cunami. Japonia është një vend të cilin shpesh e godasin tërmetet. Në një tëmet shkatërrimtar në vitin 1995 në qytetin Kobe nga drishja e tokës e patën humbur jetën 6 400 persona.
Shtuar më 27/02/2010, ora 05:36
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori