Tërmet i fuqishëm 7.3 ballë, frikë për cunami
Bregu i Perusë është goditur nga një tërmet i fuqishëm i cili ka rritur frikën për një cunami të mundshëm.

Tërmeti 7.3 ballë ishte në një thellësi prej 31 km në jug-jugperëndim të Acarit, raporton US Geological Survey (USGS).

Peruja ndodhet në Unazën e Zjarrit në Oqeanin Paqësor, i cili vazhdimisht preket bga tërmetet dhe vullkanet. /albeu.com/
Shtuar më 14/01/2018, ora 12:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori