Tërmet i fuqishëm 6.1 ballë godet Zelandën e Re
Pëlqej
Një termet i fuqishëm ka goditur Zelandën e Re, vetëm disa orë pas katastrofës në Meksikë, ku vdiqën mbi 200 persona.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 6.1 ballë dhe ka rënë në ishujt e Auckland, në Zelandën e Re. Pas tërmeti nuk pati paralajmërime për tsunam.

Tërmeti u ndje fuqimisht në kryeqytetin e Wellington, por nuk ka pasur asnjë dëmtim të ndërtesave.

Shërbimet e trenave u ndërprenë për disa orë.
Shtuar më 20/09/2017, ora 08:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori