Termet i forte prej 5,7 ballesh ne Meksike
Albeu.com
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5,7 ballësh ka goditur ditën e hënë Oaxaca, qytet që ndodhet në jug të Meksikës. Por sipas të dhënave dhe raportimeve nuk njoftohen viktima apo dëme materiale.
Kjo ngjarje ka habitur shumë sizmiologë vendas të cilët në rastet e një tërmeti me magnitudë të tillë janë mësuar që të ketë dëmtime banesash ose viktima, por në këtë rast nuk ndodhi diçka e tillë.
Shtuar më 09/02/2010, ora 15:13
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori