Termet 6.3 ballesh ne detin mes Rusise dhe SHBA-se
Albeu.com
Një tërmet me magnitudë 6.3 ballë goditi një rajon në Detin Bering, që ndodhet mes Rusisë dhe shtetit amerikan të Alaskës, njoftoi sot Instituti Amerikanë i vëzhgimit Gjeologjik, USGS.
Tërmeti ndodhi rreth orë 23:00, në një thellësi prej 15 kilometrash dhe rreth 474 kilometra në jugperëndim nga qyteti bregdetar Gambell, në Alaskë po ashtu rreth 478 kilometra larg nga Provideniya, Rusi, njoftoi USGS.
Shtuar më 01/05/2010, ora 16:26
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori