Tërmet 6 ballësh, tronditet vendi
Një tërmet 6 ballë i shkallës Rihter goditi brigjet e ishujve indonezianë të Javas dhe Balit, sipas Institutit Gjeologjik dhe Sizmologjik të SHBA-së.

Tërmeti u regjistrua rreth orës 18:44 me orën lokale në verilindje të skajit lindor të Javas, në një thellësi prej 10.3km.

Lëkundjet sizmike vinë në pak se dy javë nga tërmeti i fortë dhe cunami pasues në provincën Sulaëesi të Indonezisë, që rezultoi me vdekjen e 2,045 personave.
Shtuar më 10/10/2018, ora 22:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori