Tel Aviv, 12 pasagjerë vriten në një autobus
Një palestinez ka vrarë me thikë 12 pasagjerë të një autobuzi në Tel Aviv, 4 prej të cilëve ndodhen në gjendje kritike për jetën. Policia në Izrael ka arrestuar sulmuesin, ndërsa ngjarjen ndodhur në kryeqytetin izraelit Tel Aviv e ka cilësuar një sulm terrorist palestinez.

Sipas policisë izraelite sulmuesi një palestinez 23-vjeçar nga qyteti Tulkarem i Bregut Perëndimor.

Sipas raportimeve të mediave izraelite, nga Gaza ka reaguar organizata e Hamas, e cila ka përshëndetur sulmin në Tel Aviv duke e cilësuar "heroik dhe kurajoz". /albeu.com/
Shtuar më 21/01/2015, ora 12:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori