Tekat e Putinit për pushtet s'kanë kufi, portret edhe për të verbërit
Portreti i presidentit rus, Vladimir Putin, i dedikuar për personat e verbër dhe me shikimdëmtuar, është prezantuar sot në një bibliotekë në Krasnoyarsk (Siberi), raporton Reuters.

Ky portret është bërë, në mënyrë që të verbrit përmes kontaktit të kuptojnë se si duket Putin.

Ky lajm ka shkaktuar një lumë komentesh në rrjete sociale, derisa një grup njerëzisht këtë veprim e cilësojnë si respekt për të verbrit dhe ata me shikimdëmtuar, derisa disa tjerë si tallje.


Shtuar më 22/05/2018, ora 14:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori