Tek ne koha me diell ndërsa afër Mekës bie borë (FOTO LAJM)

Ndryshe nga vendi ynë ku po mban mot pranveror, në Arabi Saudite ka rënë borë.

Krahina e Maysan afër Mekës në Arabinë Saudite, u shndërrua në një skenë piktoreske pasi bora ra në tokat e saj pas një vale shiu, duke nxitur disa përdorues të mediave sociale që ta quanin “nusja e veshur me fustanin e saj të bardhë”.

Shumë fotografë dokumentuan pamjen, pasi moti i ftohtë ndihmoi të mbante flokët e borës që mbulonin pemët, luginat dhe malet nga shkrirja.

Maysan karakterizohet nga male të famshme dhe dhjetëra fshatra. Dihet gjithashtu se ka plantacione frutash e perimesh, duke përfshirë rrush, kastravecë, shegë dhe domate.


Shtuar më 05/11/2018, ora 10:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori