Të shtunën ndodh një tjetër eklips
Një tjetër eklips njoftohet nga specialistët se do të ndodhë këtë të shtunë. Eklipsi do të zgjasë vetëm 4 minuta e 43 sekonda, dhe do të shihet në hapësirat e Oqeanit paqësor.

Njerëzit në perëndim të lumit Misisipi në Amerikë do të kenë pamje më të mirë, kurse në pjesën tjetër do të jetë një eklips i pjesshëm.

Pjesë të Amerikës së jugut, India, Kina dhe Rusa gjithashtu do të jenë në gjendje të shohin eklipsin por nuk do të jetë i dukshëm në Grenlandë, Islandë, Evropë, Afrikë apo në Lindjen e Mesme. /albeu.com/
Shtuar më 02/04/2015, ora 16:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori