Të shtëna me armë në Kongresin amerikan
Autoritetet amerikanee janë vënë në alarm pas të shtëna me armë zjarri që kanë ndodhur në afërsi të godinës së Kongresit amerikan, të cilët kanë urdhëruar izolimin e gjithë zonës. Sipas një zëdhënësi për mediay të shtënat kanë ndodhur anën perëndimore të godinës. Menjëherë sektori për vizitorët u izolua dhe nuk lejohet as hyrja dhe as dalje për arsye sigurie.

Ndërkohë informacionet e para flasin për një protestues të vetëvrarë. Ndërsa forcat e sigurisë kanë vendosur një perimetër sigurie rreth një pakoje të dyshimtë, që autori kishte me vete e që dyshohet se mund të përmbajë lëndë shpërthyese. /albeu.com/
Shtuar më 12/04/2015, ora 11:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori