Të paktën 22 të vdekur në luftimet në Ukrainë
Të paktën 22 civilë kanë mbetur të vrarë gjatë 24 orëve të fundit nga goditjet me mortajë në bastionin rebel të Luganskut, të rrethuar nga ushtria ukrainase.

“Në 24 orët e fundit, sipas informacioneve provizore, 22 banorë të Luganskut u vranë. Bëhet fjalë për sulme me mortajë nga lagjet lindore të qytetit. Një autobus, një dyqan dhe shumë godina banesash janë prekur”, njoftoi një përfaësues i administratës rajonale.

Bashkia e Luganskut nga ana e saj deklaroi se ka gjithashtu shumë të plagosur pas bombardimeve. /albeu.com/

Shtuar më 14/08/2014, ora 13:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori