Të gjithë vuajmë nga stresi por diku jeton një fis që për ta jeta është qef (FOTO LAJM)

Sot pothuajse i gjithë njerëzimi është në stres, disa nuk ngopen nga pasuria, disa nuk ngopen nga pushteti. Por edhe disa vuajnë për bukën e gojës dhe të tjerë shqetësohen që të jenë të suksesshëm në profesionet e tyre. Gjithashtu tashmë ka edhe njerës që stresohen pse nuk kanë shumë like në Instagram apo Facebook,shkruan albeu.com.

E megjithatë bota është e madhe dhe diku jetojnë disa njerëz që nuk e vrasin mendjen për asgjë. Ata jetojnë në një xhungel dhe nuk e kanë problem edhe ushqimin pasi mund të gjuajnë lehtësisht.

Ky fis gjendet në Kenia dhe quhet Masai Mara dhe janë afërsisht 900 mijë pjestarë. Këta vishen me pak rroba dhe kanë ligjet e tyre të jetesës. Psh: kur kanë një mosmarrëveshje e zgjidhin duke i dhënë një lopë të dëmtuarit.

Gjithashtu ky fis beson në një Zot dhe zakonish jetojnë duke kërcyer dhe u dëfryer./albeu.com/
Shtuar më 10/12/2018, ora 09:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori