Kapen trafikantët e gomones me 1 ton drogë
Tanku më i mirë rus shkatërrohet nga arma amerikane, vdesin qindra luftëtarë (VIDEO)
Pëlqej
Pamjet tregojnë një avion luftarak të SHBA duke shkatërruar një tank rus në Siri pasi mësohet se qindra mercenarë rusë po luftojnë fshehurazi në vend.

Avionët amerikanë shkatërruan një tank T-72 të bërë nga Rusia gjatë një sulmi bombardues të projektuar për të mbrojtur luftëtarët rebel në Siri të shtunën, dhe thuhet se janë vrarë qindra mercenarë rusë, përcjell albeu.com

Nëse kjo provon të jetë e vërtetë, do të ishte përplasja më e madhe midis forcave amerikane dhe atyre ruse që nga fundi i Luftës së Ftohtë - dhe paraqesin një përshkallëzim të tensioneve midis dy forcave më të fuqishme të armatosura në botë të cilët janë të angazhuar në një luftë me prokurë në Siri. /albeu.com/

Shtuar më 14/02/2018, ora 11:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori