Tajfuni nė Filipinė, 1 mijė viktima dhe 1 mijė tė humbur
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Mė shumė se njė mijė persona janė shpallur tė humbur nga qeveria Filipinėse dhe mė shumė se njė mijė tė tjerė janė konfirmuar tė vdekur nga stuhia dhe pėrmbytjet qė goditėn ishullin e Mindanaos.


Nė bilancin e publikuar nga qeveria regjistrohen 1 080 tė vdekur, mbi njė mijė tė humbur, 338 mijė tė zhvendosur dhe 10 mijė shtėpi tė shkatėrruara. Disa dhjetėra mijėra persona jetojnė prej ditėsh nė tenda, nė kushte aspak tė pėrshtatshme higjenike.

Sipas mediave vendase, familje tė tėra mund tė jenė shuar nga pėrmbytjet dhe nuk janė llogaritur ende midis viktimave, pasi askush nuk ka raportuar pėr zhdukjen e tyre. Vetė autoritetet pranojnė se raporti ėshtė paraprak dhe bilanci i viktimave duhet ende tė pėrcaktohet. /albeu.com/

Shtuar më 23/12/2011, ora 11:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.