Tadic: Rajoni nuk lufton krimin e organizuar
Albeu.com
Serbia ka kërkuar nga vendet e rajonit më tepër bashkëpunim kundër krimit të organizuar. Presidenti Boris Tadiç tha se jo të gjitha vendet e Ballkanit kanë luftuar mjaftueshëm krimin.
Tadiç deklaroi se Serbia është e vendosur në vijimin e luftës kundër këtij fenomeni dhe nuk ka ndërmend të tërhiqet, pavarësisht se nuk sheh të njëjtin qëndrim nga vendet e tjera. "Ky është obligim ndërkombëtar kushtetues", theksoi Tadiç.
Deklaratat erdhën pas lirimit të disa personave në Mal të Zi, të cilët dyshohen se kanë kryer trafik të lëndëve narkotike. (tch)
Shtuar më 16/02/2010, ora 00:28
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori