Tadic: Askush s'ka te drejte te na ndaloje hyrjen ne Kosove
Albeu.com
Presidenti i Serbisë, Boris Tadiç tha sot se askush nuk ka të drejtë t’ua ndalojë qytetarëve të Serbisë hyrjen në Kosovë, pavarësisht profesionit që kanë. Duke folur mbi ndalesën e EULEX-it për vizitat e paparalajmëruara të politikanëve në ...... Kosovë, Tadiç tha se përfaqësuesit e autoriteteve të Beogradit do të bisedojnë për këtë me misionin e BE-së dhe organizatat tjera ndërkombëtare në Kosovë. “Serbia është ballafaquar me sfida reale në Kosovë, por ne do t’a vazhdojmë luftën tonë me të gjitha mjetet legale në institucionet ndërkombëtare, dhe nuk do të zbrapsemi ”, tha presidenti serb.
Shtuar më 27/05/2010, ora 15:27
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori