Tadic - fitues i zgjedhjeve presidenciale në Serbi
Albeu.com
Presidenti aktual Boris Tadiq është fitues i rrethit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Serbi, që u mbajtën dje. Ai fitoi me një diferencë të vogël ndaj sfidantit të tij, ultranacionlistit, Tomosllav Nikoliq.Në një fjalim para përkrahësve të tij Tadiq tha se "fitorja e tij tregon që Serbia është një demokraci e madhe europiane". Ai tha se "vendi i tij kërkonte paqe me të gjithë vendet fqinje" dhe se "Serbia kërkon edhe respekt".
Shtuar më 04/02/2008, ora 17:20
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori