Të burgosurit marrin në kontroll një burg në Brazil, të paktën 10 viktima
burgosurit kanë marrë nën kontroll burgun më të madh në qytetin brazilian të Natal. Policia bënë me dije se të paktën 10 të burgosur janë vrarë në burgun Alcacuz.

Shumë të tjerë mendohet të jenë vrarë në luftimet mes bandave rivale në burg në shtetin e Rio Grande do Norte.

Kjo është trazira e tretë e madh në Brazil këtë vit. Rreth 100 të burgosur vdiqën në trazirat e mëparshme në burgjet në shtetet e Amazonas dhe Roraima.

Dhuna brenda Alcacuz filloi të shtunën pasdite, kur anëtarët e një prej organizatave kriminale të fuqishme të pranishme në shumicën e burgjet braziliane sulmuan rivalët./Albeu.com/
Shtuar më 15/01/2017, ora 08:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori