Suu Kyi nuk do të marrë pjesë në mbledhjen e Kombeve të Bashkuara
Liderja birmaneze, Aung San Suu Kyi, do të mungojë në mbledhjen e radhës së Asamblesë gjenerale të KombeveBashkuara në Nju Jork, pas kritikave që ka pranuar laureatja e Çmimit Nobel për Paqe dhe qeveria e saj rreth trajtimit të minoritetit Rohingya.

Zëdhënësi, Zaë Htay ka thënë se, Suu Kyi do të qëndrojë në Birmani, i njohur si Mianmar, që të merret me dhunën në shtetin Rakhine, i cili fajësohet për “sulme terroriste”.

Ai tha se, nënkryetari i dytë, Henry Van Tio do të marrë pjesë në mbledhjen e KombeveBashkuara, që do të mbahet më 19-25 shtator. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2017, ora 20:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori