Sulmohet me bombë dhe breshëri armësh Ambasada irakiane në Kabul
Një makinë bombë ka shpërthyer para Ambasadës irakianeKabul, njoftuan zyrtarët në kryeqytetin afgan.

Sapo bomba shpërtheu jashtë ambasadës, disa persona të armatosur u përpoqën të hynin në ndërtesë.

Një zëdhënës i policisë tha se forcat e sigurisë ishin në vendin e ngjarjes dhe se jnaë përleshur me armë zjarri me sulmuesit.

Dëshmitarët raportuan se po dëgjonin një shpërthim të zhurmshëm të pasuar nga breshëri të shtëmash.

Numri i viktimave ende nuk dihet. /albeu.com/
Shtuar më 31/07/2017, ora 09:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori