Sulmohet autokolona me ndihma humanitare për Alepon, "zemërohet" SHBA
SHBA-ja është "zemëruar" ndaj sulmit të një autokolone që po transportonte ndihma humanitare në afërsi të qytetit sirian të Alepos, i cili la 12 civilë të vdekur.

Sipas OKB-së, autokolona është goditur në afërsi të qytetit të mbajtur nga rebelët e Urum al-Kubra, ndërsa aktivistët thonë se sulmi ajror goditi kamionët disa orë pasi ushtria deklaroi një armëpushim të ndërmjetësuar nga SHBA-ja dhe Rusia, thotë "BBC".

"Destinacioni i kësaj autokolone ishte i njohur për regjimin sirian dhe Federatën Ruse", ka thënë zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, John Kirby. /albeu.com/

Shtuar më 20/09/2016, ora 11:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori