E FUNDIT/ Një plumb në kokë, vdes 26 vjeçari
Sulmi në Francë, Hollande: Qeveria do të reagojë ndaj sulmit barbar
Presidenti francez Francois Hollande, ka reaguar menjëherë në lidhje me sulmin në një gazetë në Francë. Nga vendi i ngjarjes ai ka deklaruar për mediat se të gjithë përgjegjësit do të ndëshkohen për aktin terrorist.

Ai ka nënvizuar se qeveria do të reagojë ndaj sulmit barbar dhe se do të identifikohen autorët e ngjarjes.

Me tej ai shtoi se në orën 14:00, kabineti do të zhvillojë një mbledhje urgjente, ndërsa këtë sulm Hollande e ka cilësuar si një akt barbar ndaj lirisë së shtypit. /albeu.com/Shtuar më 07/01/2015, ora 12:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori