Sulmi në Francë, babai i të dyshuarit: Djali im s’është terrorist!
Babai personit i cili është i dyshuari kryesor për sulmin në muzeun e Luvrit në Paris thotë se djali i tij nuk është terrorist.

Egjiptiani 29 vjeçar, i identifikuar me emrin Abdullah Reda al Hamamy, është plagosur disa herë në stomak të premten. Ai nuk është më në gjendje kritike, raporton agjencia e lajmeve AFP.

Mr al-Hamamy, babai Abdullah, i tha agjencisë së lajmeve Reuters se djali i tij nuk ishte radikalizuar dhe emërtimi i tij terrorist është i pakuptimtë.

Zyrtarët francezë nuk kanë konfirmuar identitetin e të dyshuarit, por burimet e sigurisë egjiptiane e kanë quajtur atë si Abdullah el-Reda Hamamy.

Policia tha se janë duke u përpjekur për të përcaktuar nëse ai ka vepruar i vetëm apo në bazë të udhëzimeve. /albeu.com/
Shtuar më 04/02/2017, ora 19:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori