SULMI / Kamioni kaloi mbi ushtarët në Jerusalem, rritet numri i viktimave (FOTO LAJM)

Pëlqej
Një sulm terrorist ka ndodhur në Jeruzalem, ku një person ka shtypur disa njerëz duke lënë të paktën 4 të vdekur dhe mbi 15 të plagosur të cilët janë në gjendje të rëndë.

Sulmi ka ndodhur në një shëtitore në qytetin e vjetër të Jerusalemit, ku raportohet se viktimat janë 3 gra dhe një burrë, të gjithë mbi 20 vjeç.

Viktimat raportohet të jenë ushtarë izraelitë, shkruan "BBC".

Ngjarja ka ndodhur në një shëtitore në rajonin Taliopt, ku sipas një zëdhënësi të policisë izraeliane, bëhet fjalë për një sulm terrorist, ndërsa atentatori është qëlluar për vdekje.

Ndërkohë shoferi i autobusit që kishte transportuar ushtarët, ka thënë se ato sapo kishin zbritur nga autobusi, kur janë përplasur fatalisht nga kamioni. /albeu.com/

Shtuar më 08/01/2017, ora 13:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori