Sulmi i dytë pas vetëm 2 orësh në Francë, Policia ekzekuton autorin
Franca nuk po gjen qetësi nga sulmet që po dyshohen si terroriste.

Sipas Figaro, ngjarja e dytë ndodhi 2 orë pas sulmit në Bazilikën Notre-Dame, ku tre persona humbën jetën.

Presidenti Macron u nis drejt vendngjarjes. Autoritetet zyrtare vendase thanë se për ngjarjen e parë një person është arrestuar deri tani si i dyshuar për sulmin.

Ai thuhet se është i moshës rreth 20 vjeç dhe pas arrestimit u dërgua ne spital.

Ende nuk dihet nëse dy ngjarjet kanë lidhje me njëra-tjetrën.
Shtuar më 29/10/2020, ora 13:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori