Sulmet siriane, NATO ofron mbështetje për Turqinë
Anders Fogh Rasmussen
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen ka ofruar mbështetje për Turqinë. Nga Brukseli ai ka deklaruar se aleanca ushtarake i ka të gjitha planet e nevojshme për ta mbrojtur dhe përkrahur Turqinë, nëse paraqitet nevoja.

Ndërsa ushtria turke në vazhdimësi po ndërmerr sulme hakmarrëse ndaj Sirisë, e cila po i bombardon fshatërat kufitare me Turqinë. /albeu.com/
Shtuar më 09/10/2012, ora 12:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori