Sulmet ajrore turke shkatërrojnë vendbanimet e ISIS
Turqia ka deklaruar se avionët luftarak turk kanë shkatërruar tre ndërtesa që përdoreshin nga Shteti Islamik në veri të Sirisë.

Avionët kanë goditur Ezzan dhe al-Ghunduran, të cilat shtrihen në një distancë të shkurtër në jug të kufirit turk dhe në perëndim të qytetit të Jarablus, i cili ishte vendi i parë që kap nga forcat turke kur kaluan kufirin sirian më 24 gusht, raporton "Reuters".

Turqia ka deklaruar më herët shkatërrimin e shtetit të vetëshpallur ISIS. /albeu.com/

Shtuar më 04/09/2016, ora 10:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori