E FUNDIT/ Zjarr te konviktet e Qytet Studentit, digjet banesa pranë tyre (VIDEO)
Sulmet ajrore në Siri, në dy ditë vriten 20 persona
Sulmet ajrore kanë vrarë më shumë se dy grupe të njerëzve përfshirë 11 fëmijë në veri-perëndim të Sirisë në dy ditët e fundit.

Sulmi i parë ajror ka ndodhur të premten në fshatin Al- Haas ku u vranë 13 njerëz, ndërsa sulmi tjetër ndodhi të shtunën në fshatin Deir ku u vranë shtatë vetë , kryesisht fëmijë.

Aktivistët lokal thanë se një grua shtatzënë ishte në mesin e këtyre viktimave.

Ata kishin kërkuar strehim në këto vende pasi kishin ikur nga një zonë tjetër.

Rusia dhe Siria kanë thënë se forcat e tyre nuk po synojnë të sulmojnë civilët, ata thanë se kanë për qëllim militantët e përfshirë në Frontin Nusra,i cili është një grup xhihadist i njohur sot si Hayat Tahrir al-Sham.
Shtuar më 17/08/2019, ora 17:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori