Sulm vetëvrasës në Siri, vriten 50 ushtarë
Të paktën 50 ushtarë të qeverisë siriane dhe luftëtarë besnikë të presidentit Bashar al-Assad, kanë mbetur të vrarë në provincën qendrore të Hamas. Rami Abdul Rahman, udhëheqës i Observatorit Sirian për të Drejta të Njeriut tha se një luftëtar i një grupiinspiruar nga Al-Qaeda e hodhi veten në ajër në afërsi të një postblloku të ushtrisë.

Sipas Observatorit Sirian në Damask po zhvillohen luftime të ashpra. /albeu.com/
Shtuar më 05/11/2012, ora 17:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori