Sulm në xhami, 7 të vdekur në Kenia
Shtatë persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e një sulmi në një xhami në Kenia. Sipas mediave disa persona të armatosur qëlluan në zonën e Liboi, rreth pesëmbëdhjetë kilometra larg kufirit me Somalinë.


Sipas autoriteteve viktimat janë pesë burra dhe dy gra. /albeu.com/
Shtuar më 21/02/2013, ora 13:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori