Sulm në Gjermani, qëllohen me armë 4 policë gjermanë
Katër policë janë qëlluar nga një person që kishte lidhje me një lëvizjeekstremit të djathtë në Gjermani, raporton "The Independent".

Ministria e brendshme ka deklaruar se një burrë 49-vjeçar hapi zjarr ndaj oficerëve, pasi ata hynë në shtëpinë e tij në Georgensgmünd, në Bavari.

I dyshuari, i cili është në paraburgim, thuhet se e quan veten një "Reichsburger" dhe është pjesë e një lëvizjeekstremit të djathtë dhe pretendohet të ketë lidhje neo-nazistët. /albeu.com/

Shtuar më 19/10/2016, ora 12:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori