Sulm me thikë në Stockholm, plagoset oficeri i policisë (FOTO LAJM)

Në qendër të Stokholmit një oficer policie ka mbetur i plagosur nga një sulm të raportuar me thikë.

Policia e ka arrestuar të dyshuarit dhe ka thënë se sulmi nuk ishte nxitur.

Oficeri u ther me thikë sot rreth orës 10:40 sipas kohës lokale, në parkun “Bjorns Tradgard”, raportojnë mediat lokale.

Oficeri i policisë nuk ka marrë lëndime që ia rrezikojnë jetën. Ai është therur me thikë në qafë, raporton transmetuesi SVT.

Oficerët e arrestuan një burrë në lidhje me këtë sulm dhe nisen një hetim preliminar mbi bazën për tentim vrasjeje.

Nuk është e qartë nëse incidenti lidhet me terrorizëm. /albeu.com/
Shtuar më 31/08/2017, ora 15:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori