Sulm me thika, 8 të vrarë dhe 5 të plagosur në Kinë
Të paktën tetë persona janë vrarë, ndërsa pesë të tjerë plagosur gjatë një sulmi me thika në rajonin XinjiangKinës.

Policia ka arritur të asgjesojë tre sulmuesit me thika, dhe pse sipas policisë ende nuk janë bërë të qarta motivet e sulmit.

Xinjiang është një rajon autonom, është shtëpi e pakicës etnike Uighur të Kinës, e cila është e banuar me shumicë myslimane, por që prej vitesh vuan nga trazirat. /albeu.com/
Shtuar më 15/02/2017, ora 10:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori