Sulm me armë para një shkolle në Kaliforni, disa të vrarë dhe fëmijë të plagosur
Pëlqej
Një person i armatosur ka qëlluar me armë zjarri para një shkolle në Kaliforninë Veriore.

Si pasojë e sulmit, 3 persona raportohet të ketë ndërruar jetë.
Të shtënat janë raportuar pranë shkollës fillore “Rancho Tehama”, teksa disa prindër po largoheshin pasi kishin shoqëruar fëmijët e tyre.

Autori i sulmit u Mësohet se ka qëlluar para shkollës por nuk verifikohet nëse ishin ata pika e objektivit apo njerëzit që ndodheshin pranë.

Autoritetet vendase kanë konfirmuar për 3 viktimat por nuk kanë bërë me dije asnjë informacion për kapjen apo vrasjen e mundshme të autorit. /albeu.com/
Shtuar më 14/11/2017, ora 20:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori