Sulm me armë në një market në Suedi, disa të plagosur
Pëlqej
Të paktën 7 persona kanë mbetur të plagosur pasi një person i armatosur hapi zjarr një një market në Suedi.

Dëme të shumta janë raportuar pasi personi i armatosur filloi të hapte zjarr në zemrën e Trelleborg, në jug të vendit, shkruan mailonline, përcjell albeu.com

Kemi marrë një numër të madh raportimesh për të shtëna në Trelleborg.
Kur arritëm në vendin e ngjarjes, disa njerëz me plagë të marra nga një armë zjarri u gjetën në tokë”, deklaroi një zëdhënës i policisë.

Policia ka bllokuar zonën dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes. /albeu.com/


Shtuar më 12/10/2017, ora 23:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori