Sulm me acid në stacionin e metrosë në Londër
Pëlqej
Të paktën 6 persona janë lënduar në stacionin e metrosë në Stratfort në lindjen të Londrës. Mediat raportojnë se bëhet fjalë për sulm me armë kimike.

Dëshmitarët kanë thënë se kanë parë dhjetëra autoambulanca dhe makina të policisë që kanë shkuar në drejtim të stacionit, ku një grup i burrave me “acid” ka spërkatur grupin e njerëzve.

Policia londineze ka konfirmuar se ka ndodhur incidenti, me informacionin se nuk ka shenja se bëhet fjalë për terrorizëm. /albeu.com/Shtuar më 23/09/2017, ora 23:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori