Sulm kamikaz në Pakistan, të paktën 30 të vdekur


paktën 30 persona kanë mbetur të vrarë dhe rreth 100 të tjerë janë plagosur në një sulm kamikaz në një vend të shenjtë në Pakistan këtë të enjte, raportojnë mediat lokale.

Kamikazi ka hyrë në faltoren Lal Shahbaz Qalandar në qytetin e Sehwan Sharif përmes portës së artë, sipas autoriteteve lokale të cituara nga “Dawn News”. /albeu.com/

Shtuar më 16/02/2017, ora 16:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori