Suedia merr presidencen e rradhes te BE-se
Albeu.com
Suedia merr sot merr presidencën e rradhës të BE-së të cilën do ta mbajë për gjashtë muaj me rradhë. Kryeministri Fredrik Reinfeldt cilësoi si detyra prioritare politikën e punësimit, takimin e nivelit të lartë për ...... klimën në Kopenhagë si dhe zbatimin e Paktit reformues të Lisbonës. Kryesimin Suedia e merr nga Çekia, presidenca e të cilës u rëndua nga skandalet e luftës për pushtet në Pragë dhe kritiku evropian, Vaslav Klaus.
Shtuar më 01/07/2009, ora 18:06
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori