Stuhia Xavier godet veriun e Gjermanisë, 7 të vdekur (FOTO LAJM)

Të paktën 7 persona kanë vdekur, 5 prej tyre brenda në automjet, dhe gjithë qytetarët u paralajmëruan që të qëndronin brenda teksa një stuhi me shi dhe erëra të forta të një stuhie të fortë të quajtur Xavier, që pushtoi Gjermaninë Veriore.

Stuhia i përkiste kategorisë së 3-të dhe preku veriun dhe lindjen e Gjermanisë, shkruan deutsche ëelle.

“Paralajmërim për Hamburgun. Mos dilni jashtë tani, rrini në zona të mbrojtura”, thanë zjarrfikësit. /albeu.com/
Shtuar më 06/10/2017, ora 10:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori