Stuhi të forta bore në Izrael
Jeruzalemi është përfshirë nga një stuhi dëbore, më e forta që ka përfshirë Izraelin gjatë 20 viteve të fundit. Elisha Peleg, një zyrtar në ngarkim të emergjencave në pjesën izraelitë të Jeruzalemit të ndarë, apeloi banorët të qëndrojnë në shtëpi, duke deklaruar se bëhet fjalë për rreshjet më të dendura të dëborës që nga viti 1992.Trashësia e dëborës ka arritur nga 10 deri në 15 centimetra dëborë kanë mbuluar qendrën e qytetit, dhe më shumë në periferitë e tij. /albeu.com/

Shtuar më 10/01/2013, ora 15:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori