Strehohen nëpër male, për tiu ikur masakrave të ISIS (FOTO LAJM)

Anëtarët e minoriteteve në Irak po largohen nga shtëpitë e tyre, pas masakrave që po kryen ushtria e Organizatës për Shtetin Islamik të Irakut dhe të Levantit (ISIS).

Shumë nga minoritarët e kanë lënë vendin për të ikur nga Iraku.

Grupi terrorist ka kërcënuar se do të vrasë secilin person që nuk pranon konvertimin në islam dhe që nuk paguan taksa, transmeton Human Right Watch.

Shumë anëtarë minoritetesh janë larguar nga vendi, ndërsa shumë të tjerë janë strehuar nëpër male, për tiu ikur masakrave të grupit të ISIS. /albeu.com/

Shtuar më 08/08/2014, ora 14:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori