Spitali përfshihet nga flakët, digjen 12 pacientë djegur në Tajvan
Të paktën 12 pacientë kanë gjetur vdekjen ndërsa 60 të tjerë kanë përsuar lëndme nga zjarri që shpërtheu mëngjesin e së martës në një spital në jug të Tajvanit.

Sipas zyrtareve lokale, viktimat vdiqen te asfiksuar nga tymi. Te lenduarit po trajtohen ne disa spitale te ndryshme. Shkaqet e zjarrit masive, te nisur ne katin e dyte te godines, nuk jane zbardhur ende. 163 zjarrfikes mberriten ne vendngjarje vetem 10 minuta pas shperthimit te zjarrit, dhe arriten t'i shuajne flaket per 45 minuta. /albeu.com/
Shtuar më 23/10/2012, ora 13:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori