"Spider Man" zë vendin e parë për shitje të biletave në SHBA
“Spider-Man” fiton për një javë të dytë vendin e parë në zyrën e biletave në Amerikë duke mbledhur rreth 45.3 milion dollar.

Ai mundi rivalin e dy filmave të debutimit në zyrën e biletave, filmi “Toy story 4” dhe “Avengers: Endgame”.

Debutimi në vendin e tretë ishte trilografia e fatkeqësive të aligatorit "Crawl", kurse në vend të katërt u rendit komedia “Stuber” me 12 milionë dollarë.

Filmi që fitoi më pak ishte komedia “Yesterday”, i cili shkoi në shumeën prej 8 milionë dollarësh.

Komedia romantike “Yesterday” e bazuar në një premisë të çuditshme - thoshte se një muzikant që luftonte ishte një nga njerëzit e vetëm në Tokë për të kujtuar “Beatles”, - u zhvendos nga vendi i tretë në vendin e pestë. /Anisa T.-albeu.com/
Shtuar më 15/07/2019, ora 11:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori