Spanjollët në grevë kundër masave anti-krizë
Trafiku rrugor, ajror dhe ai hekurudhor janë prekur nga greva që po zhvillohet nga sindikatat spanjolle. Grevat kryhen kundër reformave laburiste që qeveria e re kërkon të vërë në funksion për uljen e papunësisë. Mësohet se fluturimet e brendshme dhe ndërkombëtare që janë reduktuar ndjeshëm krahasuar me volumin e tyre të punës.

Greva e sotme është sfida e parë e rëndësishme e qeverisë spanjolle që kur mori detyrën. Ndërsa qeveria e Mariano Rajoy do të publikojë të premten masat anti-krizë që do të kursejnë dhjetra miliardë euro. /albeu.com/
Shtuar më 29/03/2012, ora 11:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori